Huawei Honor 8 recenzia

Huawei je tretí najväčší predajca mobilných telefónov na svete a pred nedávnom sa rozhodla sesterská firma tejto spoločnosti – Honor vypustiť do sveta ďalší model, ktorý má potenciál konkurovať i tým najdrahším kúskom na trhu. Ide o nový Huawei Honor 8, ktorý nastavuje cenovú latku prekvapivo veľmi nízko, čím si získava pozornosť všetkých, ktorí hľadajú špičkový mobil za omnoho prijateľnejšiu cenu.

Cena

Cena okolo 350 – 400 eur je skutočne výnimočná keď sa pozrieme podrobne na to, čo za ňu dostaneme. Ak sa pozrieme na porovnanie ceny a kvality, vyzdvihli by som najmä jeho porovnateľný výkon, ktorý má ambíciu približovať sa tým najdrahším mobilom, ktoré sú momentálne na trhu, ako je napríklad Samsung Galaxy Note 7. Jediné značnejšie rozdiely medzi týmto o 350 eur +/- drahším mobilom od Samsungu a nami spomínaným Huawei Honor 8 je o trochu vyššie rozlíšenie displeja a trochu lepšia kamera. Myslíme si, že vlastnosti, ktoré dostanete za značný rozdiel v cene, bežnému užívateľovi za to nestoja. To si radšej o 2 roky kúpime, za cenový rozdiel, nový mobil, ktorý bude lepší ako ktorýkoľvek mobil dnes no nie?

Vzhľad

Čo sa týka samotného vonkajšieho vzhľadu mobilu, vyzerá na prvý pohľad elegantne a sympaticky. Má veľmi prirodzene oblé okraje a pohodlne sa drží v ruke. So svojimi 5,2 palcami (čo je približne 13,2cm uhlopriečka obrazovky) patrí medzi tie väčšie mobily. Kvalitou obrazu majiteľa určite nesklame so svojím Full HD rozlíšením displeja 1080×1920 obrazových bodov, ktoré sa dnes už stalo štandardom pre kvalitné mobilné telefóny. Obraz je jasný a ostrý, čo určite ocení nejeden užívateľ. Na zadnej časti mobilu sa nachádza mikrofón, reproduktor (takže sa odporúča, napríklad pri hovore, zadnú časť nezakryť, keď ich chcete používať) a snímač odtlačkov prstov. K možným negatívam tohto typu by sme spomenuli, že nakoľko je zadná strana mobilu vyrobená z 15-tich vrstiev skla, môžete očakávať, že tu zostane veľa odtlačkov prstov a bude nutné túto stranu mobilu neustále čistiť, ak ho chcete mať stále v 100% stave. Pravá strana mobilu obsahuje tlačidlá pre ovládanie hlasitosti mobilu a tlačidlo pre vypínanie. Na spodnej strane nájdete jack 3,5mm pre slúchadlá a USB pripojenie typu C (napríklad pre nabíjanie alebo pripojenie na PC). Honor 8 bude k dispozícii v zafírovo modrej, bielej, ružovej, zlatej a čiernej farbe.

Výkon

Huawei Honor 8 v sebe nesie pomerne slušnú hardware zostavu. Poslúži 8 jadrovým procesorom, 4GB RAM, micro SD slotom (unesie do 256GB), grafický čip Mali-T880 MP4, 12 megapixelová kamera a 3000 mAh batériu. V ľudskej reči – tento mobil si zachoval slušný výkon počas testovania, tento mobil má skutočne kvalitný hardware na dnešnú dobu. Hry a náročnejšie aplikácie preto zvládne bez menších komplikácii.

Fotoaparát a Kamera

Ako jednu z najväčších, už spomínaných predností, ponúka Honor 8 práve svoju špičkovú 12 megapixelovú kameru a fotoaparát. Väčšina ľudí, čo mali už možnosť Honor 8 testovať, hovoria, že fotky a videá dokáže urobiť skutočne úžasné. Nie len za denného svetla, ale Honor 8 dokáže takmer dokonale zachytiť aj večernú atmosféru. Celý tento úžasný výkon dosahuje aj vďaka tomu, že je vyzbrojený až dvoma kamerami, čo umožňuje dosiahnuť viac jasu na fotkách, ktoré sú fotené v tmavšom prostredí. Obrázky a videá sú aj preto jasnejšie, ostrejšie, zreteľnejšie a bohatšie na farby. Obsahuje taktiež aj tzv. „Pro mode“, ktorý umožňuje užívateľovi manuálne sa pohrať so scénou pred fotením a tak mu pomôže docieliť ešte lepšie snímky.

Zaujímavosti

Na Honor 8 nájdeme aj zopár zaujímavostí, ktoré k tomuto mobilu patria. Jednou z nich je funkcia, tzv. „knuckle gestures“, čo pri voľnom preklade znamená „znamenia poklepkaním“. Funguje to približne tak, že poklepkáte po displayi a následne nakreslíte znak, ktorý je súčasne aj príkazom. Napríklad nakreslíte na display prstom písmeno „M“ a otvorí sa na mobile aplikácia Mapy. Okrem tejto vychytávky tu nájdete aj bežne zabudované funkcie ako kompas, snímač priblíženia a iné.

Pre a Proti

Medzi najvýznamnejšie plusy by sme zaradil najmä kvalitnú kameru, jednoduchý ale štýlový vzhľad, špičkový výkon a jednoznačne cenu, ktorá je v dnešnej dobe veľmi význačným ukazovateľom možnej obľúbenosti mobilu.
K negatívam by sme zaradil to, že tento mobil jednoducho nemá v sebe nič prelomové, čo by náročného užívateľa presvedčilo, aby si spomedzi toho najlepšieho na trhu vybral práve tento model. Výkonom je mierne nadpriemerný ale nijak nevyniká. Za peniaze investované do tohto mobilu však dostanete viac kvality v porovnaní s mobilmi, ktoré sú o 200-300 a viac eur drahšie.

Zhrnutie

Napriek tomu, že Huawei nemá okolo seba obrovskú marketingovú mašinériu, ktorá by mu pomohla sa viac zviditeľniť, má na svojom stole kvalitné a moderné smartfóny pre každého. Honor 8 je mobil pre tých, ktorí chcú za svoje peniaze dostať čo najviac a nepotrebujú mať tie najnovšie trháky z reklám. Je taktiež pre tých, ktorí nehľadajú mobil len preto, aby s ním volali a smskovali, ale chcú v ňom mať aj niečo viac – viac funkcií, väčší výkon, výbornú kameru… Predsa len nájdete aj mobily do 180 eur, ktoré sú super a fajn, no nemáte tam to čo majú dnešné špičkové smartfóny. Huawei Honor 8 má mnoho z toho a ak plánujete kúpu výborného mobilu do sumy 350 – 400 eur, je to momentálne jednoznačne jedna z vašich najlepších alternatív.